Na OŠ Globoko smo letos dan knjige praznovali že nekoliko prej. V petek, 12.04.2019, smo se ob 19. uri zbrali v naši šolski knjižnici.

Večer smo načrtovali tako, da učenci predstavijo prebrane knjige, še posebej tiste, ki so nanje naredile poseben vtis. Želela sem, da svoje občutke in misli ob prebranih knjigah podelijo z drugimi učenci. Presenečena sem bila, koliko knjig so že prebrali posamezni učenci, predvsem pa to, kako globoko razmišljajo o prebranem.

Večera so se udeležili učenci od četrtega do šestega razreda. Ne glede na to, da je med njimi starostna razlika, so bile njihove misli globoke, izkazalo pa se je, da so učenci brali iste knjige in so se zelo lepo dopolnjevali.

Pogovarjali smo se tudi o tem, kakšen konec zgodbe si želijo in tudi o primerjavi filma in istoimenske knjige.

Glede na to, da se je tega dogodka udeležilo kar nekaj učencev in da je večer potekal ob prijetnem vzdušju, bomo takšen večer zagotovo še ponovili.

 

Knjižničarka, Vesna Kodrič