Prva dva dni smo spoznavali predvsem klasično tehniko teka na smučeh. Začetniki in manj zahtevni sprehajalci ter pohodniki se predvsem odločajo za t.i. smuči za nemazanje za oprijem, ki so v delu pod stopalom in še nekoliko naprej proti krivini smučke narebrene v obliki ribjih lusk oz. imajo posebno oblogo za oprijem. Učili smo se dvotaktni diagonalni korak – značilen za klasično tehniko, soročni odriv – element, ki se uporablja pri obeh tehnikah: klasični in drsalni… Učenci so že dodobra osvojili tehniki teka na smučeh. Pretekli so tudi že kar nekaj kilometrov po tekaških progah Pohorja. Učence je obiskal čarodej, ki jim je pričaral kar nekaj trikov. Zvečer pa so poslušali predavanje lovca in kako pomembna je skrb za naravo. Danes pa bodo izdelali lesen izdelek in udeležili se bodo kviza Male sive celice. Zadnji dan bomo priredili tudi tradicionalno tekmovanje v teku na smučeh..
Tekaški pozdrav od učencev, Bojana Hotka in Jelene Đekić