V petek, 19. 1. 2024, je na naši šoli potekal tehniški dan za učence 8. in 9. razreda. V goste so prišli profesorji in dijaki Šolskega centra Krško – Sevnica in Strokovno izobraževalnega centra Brežice, ki so našim učencem predstavili njihove programe in možnosti vpisa na srednjo šolo. Učenci so se tako lahko preizkusili v različnih dejavnostih in izvedeli zanimive informacije. Zaradi vremenskih razmer, žal niso uspeli priti k nam iz Gimnazije Brežice. Smo pa ta čas izkoristili za aktivnosti na snegu.

Drugi tehniški dan pa je bil za učence 6. in 7. razreda… Arhitekturna delavnica
Učenci so spoznavali osnovne arhitekturne zakonitosti in značilnosti. Sestavljali so modele stolpov, mostov in različnih zgradb. Tehniški dan sta izpeljala predavatelja “Modre Delavnice” iz Hoč.

Zapisal: Branko Košar