Ob koncu meseca septembra, ki smo ga namenili branju, smo v skupini OPB 2 gostili knjižničarko Andrejo, ki nam je predstavila zelo zanimivo pravljico z naslovom PALAČINKARNA. Le kdo bi si mislil, da tudi živali radi jedo palačinke? Lisjak Peter je namreč potreboval novo streho, zato se je odločil prodati jabolka tovarni sokov, a ker jabolk več niso potrebovali, so ga odslovili. Prišel je na idejo, da bi skuhal marmelado in začel s peko palačink. Seveda so bile nad njegovimi palačinkami z jabolčno marmelado navdušene vse živali, lisjak pa je dobil tudi novo streho.

In nauk te zgodbe? Sanje se včasih tudi uresničijo, potrebujemo le ščepec truda, kanček poguma in nekaj dobrih prijateljev. Ugotovili smo, da se moramo tudi mi v šoli truditi, se pogumno lotevali izzivov in nalog, si pomagati med seboj, in gotovo nam bo uspelo!

Alenka Cizel