Spoštovani starši in dragi devetošolci!

 

Obveščam vas o spremenjenem rokovniku za vpis v srednje šole. Rok za prijavo je do 11. 5. 2020, a poudarjam, da ste vsi naši devetošolci uspešno oddali prijavnice, ki so že v obravnavi na posameznih srednjih šolah. Prenos le teh že oddanih prijav je možen do 16. junija.

Nadaljnji pomemben termin je med 30. junijem in 6. julijem, ko se bo izvedel vpis v srednje šole, o čemer vas bodo obvestile izbrane srednje šole.

Opravljanje preizkusov posebnih nadarjenosti, znanja in spretnosti ter ugotavljanje izpolnjevanja posebnega vpisnega pogoja kandidatov za program Gimnazija (š) bo v začetku junija.

Kot ste bili že obveščeni, se letos ne izvede nacionalni preizkus znanja (NPZ), zato se  bo prijavljene kandidate na šolah z omejitvijo vpisa izbralo le na podlagi točk, ki ste jih in še boste z učnim uspehom pridobili v 7., 8. in 9. razredu osnovne šole, pri čemer upoštevajo zaključne ocene obveznih predmetov zadnje triade.

O morebitnih dodatnih informacijah vas bom sproti obveščala.

Če imate kakšno vprašanje, se lahko obrnete name na e naslov:

Danijela.radjen@guest.arnes.si

 

Vse dobro vam želim in vas prav lepo pozdravljam

Šolska svetovalna delavka:

Danijela Radjen