Ker se pri podaljšanem bivanju radi igramo z vozili in ker smo ta teden ves čas nekaj ustvarjali na temo vozil, smo v četrtek, 25. 10., na obisk povabili avtomehanika Francija. Pričakal nas je kar na parkirišču, saj je s seboj pripeljal pravo vozilo. Postavil nam je kar veliko vprašanj in ugotovil, da precej vemo, potem pa smo šli v akcijo. Na gumi smo morali uganiti, kdaj je bila izdelana, na katero stran vozila sodi, v čem se zimska razlikuje od letne, katere pripomočke rabimo, da gumo zamenjamo … In potem je bilo treba eno gumo odviti in priviti novo. Malo smo se jezili, ker nismo mogli vsi priti na vrsto, a bo treba spomladi spet menjati gumo, pa se Franci mogoče spet oglasi. Pohvala pa tudi dekletom, ki so pokazala, da so tudi one spretne z bolj »moškimi« deli. V petek pa smo se lotili izdelave vozil iz odpadnega materiala. Naši izdelki krasijo hodnik pri vhodu v šolo. Za nami je pester, predvsem pa poučen in zabaven teden aktivnosti, povezanih s prometom.

Alenka Cizl