Učenec 8. razreda, Lovro Zupančič, je v četrtek, 18. 1. 2018, osvojil bronasto medaljo na občinskem šolskem prvenstvu v streljanju z zračno puško za osnovne šole.

Iskrene čestitke!

Obenem objavljamo še sklep z 2. redne seje upravnega odbora Zveze strelskih društev jugovzhodne regije, s katerim so določeni dodatni pogoji za nastope na regijskem šolskem prvenstvu:

Sklep 2. seje UO ZSDJVR z dne 12.10.2017

Zaradi izkušenj iz preteklih let, ko so na regijskih prvenstvih nastopili tudi šolarji/ke, ki niso znali zadeti niti tarče in za to športno disciplino očitno torej niso bili primerno pripravljeni, se za nastop na regijskem prvenstvu uvedejo naslednje  norme, ki jih morajo nastopajoči doseči na občinskih šolskih prvenstvih:

–   pionirji, mlajši pionirji in cicibani: posamezniki 110 krogov,  ekipa 330 krogov

–   srednje šole, serijska puška: posamezniki 120 krogov,  ekipa 360 krogov

–   srednje šole, standardna puška: nastopijo lahko le tekmovalci, ki to disciplino vadijo v strelskih klubih in društvih