Učenci naše šole so pod mentorstvom učiteljice Nataše Plevnik in Špele Drašler v torek pripravili kulturni program komemoracije pred spomenikom žrtvam v Globokem. S pesmimi, ki so jih učenci deklamirali, zaigrali in zapeli, smo se spomnili dveh pomembnih in tragičnih dogodkov iz naše preteklosti. 28. 10. 1941 so okupatorji izgnali naše prednike v Nemčijo, v Brezini pa je bila ustanovljena Brežiška četa, ki je hotela prekiniti okupatorjevo početje. Učenci so predstavili pesmi našega sokrajana, letos preminulega Franca Živiča in pesnika Mateja Bora, ker letos mineva sto let od njegovega rojstva. Kulturni program smo spremljali učenci in zaposleni naše šole, člani Društva izseljencev Globoko – Pišece in člani Društva za vrednote NOB. Ob tej priložnosti so k spomeniku položili venec. Srečanje je zaključil g. Stane Preskar, ki nas je v svojem govoru med ostalim spomnil tudi, kako pomembna vrednota je naša domovina. 

Zapisala: Andreja Šiško