Učenci zadnje triade smo v torek, 14. 5. 2024, opravili ekskurzijo z naravoslovnim dnevom. Kot vsako leto, smo tudi letos izbrali eno od slovenskih regij, odpravili smo se na Dolenjsko.

Najprej smo si v Višnji Gori ogledali Hišo kranjske čebele. Učenci so si ogledali čebelnjak, okraševali panjske končnice in vodeno spoznali razstavne eksponate v moderno urejenem muzeju. Na koncu so še poizkusili med in medenjake.

Naslednja naša postaja je bila Mirna Peč. V muzeju Lojzeta Slaka smo spoznali, kako velik virtuoz na diatonični harmoniki je bil, v muzeju Toneta Pavčka pa, med drugim, da velik slovenski pesnik ni maral šole.

Učencem in učiteljem, ki smo se udeležili ekskurzije pa bo najbolj ostal v spominu nastop našega Marka in sošolcev. Izkoristili so ponujeno priložnost in zaigrali nekaj Slakovih pesmi.

Andreja Šiško, prof.