Državno prvenstvo osnovnih šol v badmintonu za posameznike je potekalo na Osnovni šoli Stopiče, v sredo, 8. marca 2017. Pet učencev Osnovne šole Globoko (A. Kelhar, R. Kržan, K. Ivančič, M. Žnidarič, N. Čižmek) se je glede na odlične rezultate s področnega tekmovanje v badmintonu, uvrstilo na finalno tekmovanje (s področnih tekmovanj so se v finale lahko uvrstili trije prvouvrščeni v vsaki kategoriji starejših učencev/učenk). Na tekmovanju so nastopili ločeno nekategorizirani ter kategorizirani učenci in učenke. Pri nekategoriziranih so lahko nastopali učenci in učenke, ki v sezonah 2014/2015, 2015/2016 in 2016/2017 niso imeli točk na nobeni od lestvic BZS (Badmintonska zveza Slovenije). Naš učenec, Aljaž Kelhar, je kot najmlajši igralec v kategoriji starejših učencev osvojil vrhunsko 3.mesto na državnem finalnem tekmovanju. Čestitke vsem našim učencem in lep badmintonski pozdrav iz OŠ Globoko.
Učitelj športa: Bojan Hotko