Z rojstvom Slovenske bakle, z vrojeno jekleno voljo na Ravnah na Koroškem, se je pričelo njeno potovanje v četrtek, 22. aprila 2021. Slovenska bakla bo obkrožila Slovenijo ter opolnomočena s pozitivno energijo vseh nosilcev bakle in njenih navijačev bo navdihovala Olimpijsko reprezentanco Slovenije Tokio 2020 v njihovih predstavah in prizadevanjih za osvajanje vrhunskih dosežkov na 32. olimpijskih igrah nove dobe – Tokio 2021.

Odziv društev in šol v občini Brežice je bil odličen. Tudi športniki OŠ Globoko-učenki Zoja Kartuš, Julija Žnidarič in učitelj Bojan Hotko, smo sodelovali pri potovanju bakle po naši občini. Dogodek je potekal pod dobro organizacijo Športne zveze Brežice. Po zaključku trase smo se odpravili na Atletski stadion Brežice, kjer je potekala še zaključna prireditev. Po prireditvi smo se slikali z baklo ter olimpionikom, Primožem Kozmusom.

Bojan Hotko, učitelj športa