TERMIN IN KRAJ TEKMOVANJA : sreda, 20. marec 2019 v telovadnici OŠ Globoko                IZVAJALEC : OŠ Globoko

Na tekmovanju so igrale ekipe v sestavi :
1. OŠ BREŽICE
Igralci: Kranjčič Gal, Klemenčič Jan, Volčanjšek Jakob, Krošelj Žan, Kovačič Alen, Limani Amil, Matjašič Jan Mark, Zavišek Nik
Vodja ekipe: Slakonja Brane
2. OŠ GLOBOKO
Igralci: Vegelj David, Hervol Žiga, Petančič Vid, Omerzel Tilen, Petan Marko, Bratanič Val, Štarkl Matija, Plevnik Blaž, Šuler Matjaž, Vrstovšek David, Vidmar Erik                                                             Vodja ekipe: Hotko Bojan
3. OŠ CERKLJE
Igralci: Zorko Vid Klemen, Zlobko Filip, Sintič Žan, Kožar Tian, Urbanč Maj, Kodrič Urh, Gramc Tristjan, Lovše Juš, Baznik Din, Škaler Filip
Vodja ekipe: Milar Blaž
REZULTATI:
OŠ GLOBOKO : OŠ CERKLJE – 2 : 0 ( 25:13, 25:6 )

OŠ CERKLJE : OŠ BREŽICE – 1 : 2 ( 5:25, 25:18, 23:25 )

OŠ GLOBOKO : OŠ BREŽICE – 0 : 2 ( 17:25, 24:26 )

Končni vrstni red:
1. OŠ BREŽICE                          2 2 0 4 4:1
2. OŠ GLOBOKO                       2 1 1 2 2:2
3. OŠ CERKLJE OB KRKI       2 0 2 1 1:4

Na področno prvenstvo sta se uvrstili ekipi:
– OŠ BREŽICE
– OŠ GLOBOKO

še PRAVILA TEKMOVANJA:

Mreža za dečke in deklice je visoka 210 cm. Velikost igrišča je 7 m x 14 m (igra se lahko tudi na igrišču 6 m x 12 m). Označena mora biti tudi 3 m črta napadalnega polja. Ekipo sestavlja minimalno osem in največ dvanajst igralcev, od tega štirje v polju. Če ekipa ni popolna (vsaj 4 igralci in manj kot 8 igralcev), se prvi niz odigra v skladu s temi pravili (rezultat se upošteva), v drugem in eventualnem tretjem nizu lahko za »nepopolno« ekipo igrajo poljubni igralci, vendar se niz registrira s 25:0 za

»popolno« ekipo. V primeru, da sta na tekmovanju obe nasprotni ekipi nepopolni (vsaj 4 igralci in manj kot 8), se igrajo vsi trije nizi, tekma pa se registrira z 1:0 (točke iz prvega odigranega niza). Igra se na dva dobljena niza do 25 točk (z dvema točkama razlike). Tudi eventualni tretji niz se igra do 25. dobljene točke (z dvema točkama razlike).

Postavo v polju sestavljajo štirje igralci. Igralci stojijo v coni 1 (zadaj na sredini), coni 2 (desno), coni 3 (spredaj na sredini) in coni 4 (levo). Servira igralec v C1, ki ima za servis na razpolago celoten prostor za zadnjo črto igrišča. Igralec iz C1 lahko izvede napadalni udarec samo izza 3 m napadalne črte. Igralec iz C3 je podajalec in edini lahko blokira, tretjo žogo pa sme usmeriti proti nasprotnikovem prostoru le, če je žoga v trenutku dotika pod zgornjim robom mreže. V trenutku izvedbe servisa (C1) ne smejo ostali trije igralci (C2, C3, C4) zakrivati leta žoge proti nasprotnikovem igrišču. Igralca C2 in C4 ne smeta stati ob mreži z dvignjenimi rokami in ne tesno skupaj z igralcem C3. Igralci C2, C3 in C4 se ob izvedbi servisa ne smejo premikati.

Obvezen je spodnji servis. Prepovedan je sprejem servisa z zgornjim odbojem (s prsti) prepovedan je tudi odboj z odprto dlanjo (eno ali dvema). Po sprejemu servisa je obvezno izvesti še drugi dotik. Sodnik v primeru prve žoge preko mreže pokaže znak za napako pri udarcu iz druge vrste.

Vsi igralci igrajo v vseh conah, rokade niso dovoljene. Igralci v igrišču krožijo v skladu s pravili odbojkarske igre.

V prvem nizu trener določi začetno postavo. Za vodenje prvega niza ima na voljo maksimalno 4 menjave in dva »time outa«. V drugem nizu igrajo tisti igralci, ki niso vstopili v igro v prvem nizu. V eventualnem tretjem nizu (samo ob rezultatu 1:1) lahko igrajo samo igralci, ki so nastopili v prvem nizu. Za vodenje tretjega niza ima trener na voljo šest zamenjav in dva odmora, vendar lahko kot menjave vstopajo samo igralci, ki so nastopili v 1 nizu in samo en igralec, ki je nastopal v drugem nizu in vsi igralci , ki niso nastopili v prvih dveh nizih. Ekipa za vsak osvojeni niz dobi točko.

NAGRADE:  tri prvouvrščene ekipe prejmejo pokale (če so 4 ekipe), ostale diplomo. Priznanje prejme najboljši igralec tekmovanja. Na področno tekmovanje se uvrsti prvo in drugo uvrščena ekipa.

 

Lep odbojkarski pozdrav, učenci OŠ Globoko in učitelj Bojan