6. in 9. razred smo v torek izkoristili lep pomladni dan za raziskovanje domačega kraja s pomočjo osnovnih geografskih metod.

Najprej smo si razdelili delovne liste, kompase, vrvice in karte KS Globoko. Nato smo se v dveh smereh odpravili proti Sv. Barbari. Med potjo smo se orientirali, opazovali kmetijske površine, kartirali, ugotavljali kako domačini skrbijo za kulturno dediščino kraja, računali nadmorsko višino, risali panoramsko skico, opazovali vreme in ločili regulirano od neregulirane struge Gabernice. Preden smo končali, smo izračunali, da smo prehodili dobrih šest kilometrov poti.

Naravoslovni dan smo uspešno pripeljali h koncu, kljub vetru, ki nam je kar močno premetaval delovne liste. Učenci pa so rekli, da se bomo naslednjič namesto po Piršenbregu, potepali po Bojsnem.

 

Učiteljica Andreja Šiško