Glede poklicne prihodnosti je potrebno razmišljati tudi osnovnošolcem, zato se vsako leto trudimo obiskati ali povabiti okoliške srednje šole, da začutijo že pri nas srednješolski utrip. Lansko leto smo obiskali Šolski center Grm Novo mesto, tokrat pa so nam v sklopu tehniškega dne pripravili pester nabor delavnic profesorji in dijaki iz Šolskega centra Krško – Sevnica.

Učenci 6. in 7. razreda so v naših učilnicah s pomočjo profesorja in dijakov iz programa Mizar izdelovali namizni nogomet. Sestavili in lepili so dele in končni izdelek tudi odnesli domov.

Z učenci 8. in 9. razreda pa smo se odpeljali na Srednjo poklicno in strokovno šolo Krško, kjer smo aktivno sodelovali v kar šestih različnih delavnicah. Pripravili so nam naslednje: oblikovanje kovin, programiranje, zabavna matematika, frizerstvo, krmiljenje svetlobnih teles in od ideje do izdelka s pomočjo naprednih tehnologij.

Učenci so z navdušenjem sprejeli praktično spoznavanje programov, ki jih ponuja ŠC Krško – Sevnica. 

Danijela Radjen, vodja karierne orientacije