Na šoli smo izvedli prvi kulturni dan v letošnjem šolskem letu. Spoznavali smo kulturno dediščino doma in v Posavskem muzeju Brežice. V šoli so ustvarjali učenci šestega razreda, v muzej pa so odšli učenci sedmega, osmega in devetega razreda. V dveh skupinah so si ogledali bogato razstavo, izdelavo modelčkov za peko piškotov in s čokolado dekorirali piškote v obliki krškopoljca. Učenci so si ogledali razstavo, ki jih je popeljala od prazgodovine do samostojne Slovenije. Kljub temu, da je ogled trajal dve uri in je bil vodič zelo zanimiv, nam je ob interaktivnih razstavnih predmetih skoraj zmanjkalo časa za vse načrtovane oglede.
Pri oblikovanju modelčkov so učenci z zanimanjem opazovali, kako se uporabljajo različna orodja in materiali. Tudi sami so se poizkusili v izdelavi. Največ dobre volje pa so pokazali pri okraševanju piškotov. Črno beli motiv krškopoljca so prikazovali s stopljeno čokolado. Nastali so umetniški, bogato okrašeni in dobri piškoti.

Zapisala: Andreja Šiško