Preden smo se odpravili na prve počitnice v letošnjem šolskem letu, smo učenci pripravili komemoracijo. Pri spomeniku žrtvam obeh svetovnih vojn v Globokem smo pripravili kulturni program.

Vsako leto se komemoracije udeležijo člani društva izgnancev in člani društva, ki neguje vrednote NOB. Njihovi predstavnici sta položili venec in prižgali svečo v spomin, g. Stane Preskar pa nas je pozdravil in prebral govor.

Na komemoraciji je nastopal mladinski pevski zbor naše šole, ki ga vodi učiteljica Špela Drašler. Najprej ob spremljavi Nika Zidaniča, nato pa ob spremljavi ga. Melite Ogorevc.

Pesmi slovenskih pesnikov, med njimi tudi domačina Franca Živiča, so prebrali učenci Marcel Vrstovšek, Domen Udovič, Matjaž Šuler, Kaja Lipar, Tamara Elena Kraševec in Ana Kržan. Ana je program tudi povezovala in nas spomnila, da letos obeležujemo rojstvo slovenskega pesnika Karla Destovnika Kajuha.

Po koncu programa smo se nastopajoči in učiteljice udeležili še pogostitve v Prosvetnem domu Globoko.

 

Zapisala: Andreja Šiško