V sredo, 13. aprila 2016, je v Globokem na že tradicionalni prireditvi Globoko poje nastopilo preko sto pevk in pevcev. S prireditvijo se že vrsto let neguje zborovsko petje in s tem ohranja pevska tradicija v kraju. Najprej sta nastopili skupini Balončki in Sončki iz Vrtca pri OŠ Globoko, pod vodstvom Vesne Živič. Otroški, Mlajši in Mladinski pevski zbor OŠ Globoko ter Zbor zaposlenih OŠ Globoko so zapeli pod taktirko Maje Sakelšek. Glasbeno so jih spremljala dekleta iz šolske Orffove skupine in Jakob Štarkl na kitari. Zborovodja Franc Kene je dirigiral Pevcem iz Globokega, Vokalni skupini Barbara in Lovskemu pevskemu zboru Globoko. Prireditev ni bila le pevsko, temveč tudi instrumentalno obarvana. Pod vodstvom Vilka Ureka sta se predstavila letos ustanovljena Šolski ansambel in Šolski orkester. Dvorano je napolnilo veliko število obiskovalcev in prisluhnilo nastopajočim pevcem in mladim glasbenikom. Video posnetek si lahko ogledate na spletni strani KS Globoko oziroma tukaj.